Догляд за тротуарною плиткою взимку – кропіткий процес, що вимагає не малих знань. В холодний період року плитка схильна до впливу суворих температурних показників та підвищеної вологи.

Фактори, що впливають на псування плитки:

  • Надлишкова вологість
  • Сольові відкладення
  • Розмноження в порах плитки живих мікроорганізмів
  • Догляд за плиткою невідповідними інструментами

 

При укладанні тротуарної плитки слід пам’ятати, що це виріб з бетону, а як відомо, бетон сильно схильний до корозійних процесів під час зимового періоду. Пориста структура бетону сильно вбирає вологу, яка при мінусових температурах перетворюється на лід, руйнуючи тротуарну плитку зсередини.

Найважливішим способом догляду за тротуарною плиткою взимку, є її чистка від снігового покриву та криги.

Проводиться чистка тротуарної плитки в кілька етапів:

  • Прибирання сніжного покриву
  • Зняття крижаної кірки

Видалення снігу з поверхні плитки

Кращим засобом для чищення плитки від снігового покриву є спеціальна снігоприбиральна техніка, розроблена для акуратної роботи з тротуарною плиткою. Однак така техніка дорога і не завжди підходить для виконання своїх завдань (вузькі, звивисті доріжки). Як заміна снігоприбиральної техніки – можна використовувати пластикові або дерев’яні інструменти. Домогтися повного очищення такими інструментами буде практично не можливо, так як більш щільні шари снігу проблематично прибрати. Після такої чистки, на поверхню плитки слід нанести спеціальні реагенти, що видаляють залишковий сніговий покрив з тротуарної плитки.

Боротьба з обмерзанням

Готувати тротуарну плитку до зимового періоду слід заздалегідь. Для цього необхідно обробити її гидрофобизаторами. Їх спеціальний склад, який вбирається в пори плитки, підвищує її морозостійкість і знижує накопичення льоду на поверхні. Якісна і правильна обробка тротуарної плитки спеціальними засобами, дозволить домогтися захисного впливу на неї на багато років. Також, просочення реагентами дозволить підвищити якість плитки тротуарної, а саме – оновити колір плитки, роблячи його більш насиченим і привабливим з естетичної точки зору.

Важливо! Не рекомендується використання залізних і гострих інструментів для очищення тротуарної плитки. Це може пошкодити її, залишаючи на поверхні мікро тріщини і подряпини, які в свою чергу будуть накопичувати надлишкову вологість. Також слід утриматися від посипання тротуарної плитки реагентами, що містять солі. Сіль і сольові розчини руйнують бетонну структуру плитки.

Тротуарна плитка не є тим товаром, який ми можемо змінювати щороку. Тому треба берегти свої витрачені кошти. Своєчасний догляд підвищить термін експлуатації плитки тротуарної та збереже її більш привабливий вигляд на багато років. Догляд – значно дешевше заміни тротуарної плитки на вашій доріжці.