Тротуарна плитка – виріб, за допомогою якого покривають вулиці, тротуари, підходи до будівель і т.д.

Даний матеріал дуже часто використовується в сфері будівництва завдяки своїй практичності, універсальності та іншим перевагам.

Якщо ви хочете обрати дійсно якісну тротуарну плитку, попередньо варто враховувати такі нюанси, як проект і дизайнерське оформлення площі, дорожнього та тротуарного покриття.

Крім цього, при виборі тротуарної плитки важливу роль відіграють наступні чинники:

  • тип дорожньої поверхні;
  • переважний вид транспорту;
  • спосіб відведення талих і осадових вод;
  • техніка укладання (вручну або з використанням відповідних механізмів);
  • зовнішній вигляд виробу.

Перед тим, як замовити найкращий варіант тротуарної плитки, необхідно визначитися з її товщиною.

Цей показник відомий, як відстань між нижньою і верхньою стороною плитки.

Перш за все, він впливає на зносостійкість і довговічність матеріалу. По-друге товщина плитки іноді дає можливість споживачам істотно заощадити не тільки на загальній вартості виробу, але й на доставці.

Згідно стандартам значення товщини бруківки варіюються в межах від 30 до 120 мм. Для чого ж експлуатуються сучасні варіації цього виду будівельної продукції?

  • Тротуарна плитка 30 мм призначена для облагородження прибудинкових територій приватних помешкань та дачних ділянок; пішохідних доріжок; відмосток; покриття сходів; декоративних газонів; покрівлі всіляких споруд і будівель. Навантаження на цей вид покриття розраховане на 1000 пішоходів на добу.
  • Тротуарна плитка 40 мм призначена для тротуарів; доріжок; піших стежок – одним словом, для будь-яких пішохідних зон. А також для облаштування місць паркування приватного транспорту біля будинків. Важкі навантаження небажані для цього показника товщини будматеріалу.
  • Тротуарна плитка товщиною 60 мм ідеально доповнить велосипедні доріжки; посадочні майданчики громадських транспортних засобів; пішохідні площі, а також тротуари магістральних вулиць. Рівень навантаження цієї бруківки розрахований на пересування по ній транспорту масою до 5 тон.

Найбільш затребуваною на сьогоднішній день вважається тротуарна плитка 40-міліметрової товщини. Володарі приватних прибудинкових територій найчастіше купляють саме її.

Обираючи оптимальну товщину покриття, обов’язково прораховуйте інтенсивність майбутнього навантаження і сферу використання бруківки.